Beskrivning
Tekniska parametrar
Produktbeskrivning

QBY, DBY pneumatisk dubbelmembranpump är en ny typ av transportmaskiner, som helt kan pumpa ut alla typer av frätande vätskor, vätskor med partiklar, hög viskositet, flyktiga, brandfarliga och mycket giftiga vätskor. QBY pneumatisk dubbelmembranpump använder tryckluft som strömkälla och är idealiska pumpar för brandfarliga och explosiva platser.
Produktparameter
| Anpassad support | OEM, ODM, OBM |
| Strömkälla | Pneumatisk |
| Varumärke | HNYB |
| Strukturera | Membranpump |
| Ansökan | Kommersiella byggnader, rening av dricksvatten, bostadshus, industripannor, industriella verktyg, bevattning och jordbruk. |
| Ursprungsort | Henan, Kina |
| Driva | 1,5-110kw |
| Uttagsstorlek | Mindre än eller lika med 100 mm |
| Flöde | 0.5-30m³/ h |
| Huvud | 30-50m |
| Material | Gjutjärn/aluminiumlegering/plast/gummi/PTFE/Rostfritt stål |
Produktvideo
Strukturella egenskaper

| 1 | Luftventilkåpa | 8 | Hjälpaxel | 15 | Inre klämma | 22 | Luftventilkammare |
| 2 | Luftventilkåpa O-ring | 9 | Hjälpaxel O-ring | 16 | Polygummimembran | 23 | Ljuddämpare |
| 3 | Utlopp för utlopp | 10 | Kolv | 17 | PTFE membran | 24 | Kulventil |
| 4 | Colum | 11 | Kolv V-ring | 18 | Yttre klämma | 25 | Kulsätes O-ring |
| 5 | Foderinlopp | 12 | Pitman axel O-ring | 19 | Glidplatta | ||
| 6 | Plugg | 13 | Luftventilkammarens packning | 20 | Glidplatta packning | 26 | Kulsits |
| 7 | Liten reglage | 14 | Trotsa | 21 | Pitman skaft |
Produktegenskaper
Pneumatisk dubbelmembranpump är en typ av membranpump designad med komponenter gjorda huvudsakligen av rostfritt stål. Detta materialval erbjuder flera fördelar, särskilt i applikationer där korrosionsbeständighet, hållbarhet och hygien är avgörande. Membranpumpar av rostfritt stål används ofta i industrier som mat och dryck, läkemedel, kemikalier och avloppsvattenbehandling, där överföring av frätande, slipande eller sterila vätskor krävs.

Produktcertifiering

ISO 9001

ISO14001

ISO45001

CE produktcertifiering

EAC-produktcertifiering

Verifierad leverantör
Vår adress
Zhaogang Industrial Park, Fengqiu, Xinxiang, Henan, Kina
WhatsApp-nummer
+86 158 3619 1545
E-e-post
sales@hnybpumps.com

FAQ
01. VAD ÄR DIN MOQ?
02. VILKA ÄR DINA BETALNINGSVILLKOR?
03. VILKA CERTIFIKAT HAR DU?
04. ÄR DU EN TILLVERKNING ELLER HANDELSFÖRETAG?
05. KAN DU GÖRA OEM-VARUMÄRKE?
06. VAD ÄR LEVERANSTIDEN?
Populära Taggar: pneumatisk dubbel membranpump, Kina pneumatisk dubbel membranpump tillverkare
Produktparametrar
| Flödeshastighet (Q): | 0.5~30m³/h |
| Huvud(H): | 30~ 50m |
| Tryck: | 0MPa~0,5MPa(OBar~5Bar) |
| Driva: | 1,5~110kw |
| Vätsketemperatur: | 0 grader ~150 grader (32 grader F~302 grader F) |
| Material: | Gjutjärn/aluminiumlegering/plast/gummi/PTFE/rostfritt stål, etc. |
| Ansökan: | Den används för att transportera olika frätande och granulära vätskor, speciella vätskor med hög viskositet, flyktiga, brandfarliga och explosiva, mycket giftiga, etc. |
Ett par
Membran oljeöverföringspumpNästa
Luftdriven membranpumpSkicka förfrågan










