Beskrivning
Tekniska parametrar
Luftdriven pump för vatten
En pneumatisk pump för vatten är en anordning som matar ut vatten genom gaskompression. Den används i stor utsträckning inom många olika industriområden, såsom kemisk industri, livsmedelsindustri, läkemedelsindustri etc. Jämfört med traditionella elektriska pumpar har pneumatiska pumpar för vatten högre effektivitet, längre livslängd, lägre underhållskostnader och ett bredare användningsområde.
Produktparameter
Luftdriven pump för vatten
| Anpassad support | OEM, ODM, OBM |
| Strömkälla | Pneumatisk |
| Varumärke | HNYB |
| Strukturera | Membranpump |
| Ansökan | Industriella pannor, industriella verktyg, bevattning och jordbruk, gruvindustri, råvattenintag |
| Ursprungsort | Henan, Kina |
| Driva | 1.5-110kw |
| Uttagsstorlek | Mindre än eller lika med 100 mm |
| Flöde | 0.5-30m³/ h |
| Huvud | 30-50m |
| Material | Gjutjärn/duktiljärn/gjutjärn/rostfritt stål |
Produktvideo
01
Hög effektivitet och energibesparing
Genom att följa specialiserad produktion har vi unika metoder för val av produktmodeller, formtillverkning och gjutningsprocessen av hydrauliska komponenter.
02
Avancerad processutrustning
För att säkerställa produkternas monteringsprestanda importerade vårt företag avancerad utrustning för rengöring av delar från utlandet, och varje del dekanerades noggrant före den slutliga monteringen.
03
Unik struktur
Installera en O-formad tätningsring på balansringens och pumpens passande yta för att förhindra att högtrycksvatten kommer in i balanskammaren, minska slitaget på balansplattan och förlänga produktens livslängd.
04
Rimligt materialval
Materialet i balansplattan och balansringen kan vara gjorda av ytbeläggning av hårdmetall, legerat stål eller QT600Mn, legerat segjärn enligt olika användarbehov.
Företagsfördel
30 års forskning och utveckling av flerstegspumptillverkare
Ljud produktionsprocess
Företaget har stark styrka, avancerad produktionsutrustning, perfekta detektionsmedel och en grupp av högkvalitativa talanger. Vi producerar ett brett utbud av produkter med kompletta specifikationer.
Betjänar användare brett
Det används i stor utsträckning inom kol, gruvdrift, petroleum, kemisk industri. textil, stadsbyggnad, papperstillverkning, metallurgi, jordbruksbevattning och andra industrier
Komplett kvalitetsledningssystem
Företaget fortsätter att gå framåt. förnyar och utvecklar, har skapat en komplett uppsättning av kvalitetsledningssystem på lång sikt och är utrustad med tekniskt kompetenta installationsdriftsättnings- och eftermarknadsserviceteam för att lindra dina bekymmer.
Stark tillverkningskapacitet
För närvarande tillverkar företaget 26 serier, 280 sorter och mer än 900 specifikationer av pumpprodukter.
FAQ
F: VAD ÄR DIN MOQ?
F: VILKA ÄR DINA BETALNINGSVILLKOR?
F: VILKA CERTIFIKAT HAR DU?
F: HUR ÄR DET MED GARANTIEN?
F: KAN DU GÖRA OEM-VARUMÄRKE?
F: VAD ÄR LEVERANSTIDEN?
F: ÄR DU EN TILLVERKNING ELLER HANDELSFÖRETAG?
F: HUR BYTER MAN DELAR?
F: KVALITET PÅLITLIG?
F: HUR KÖPER MAN VÅRA PUMPAR?
F: KAN VI BESÖKA FABRIKEN FÖR ATT LÄRA OSS OM PRODUKTIONSPROCESSEN?
F: VILKA LÄNDER HAR DU KUNDER I VÄRLDEN?
Populära Taggar: luftdriven pump för vatten, Kina luftdriven pump för vattentillverkare
Produktparametrar
| Flödeshastighet (Q): | 0.5~30m³/h |
| Huvud(H): | 30~ 50m |
| Tryck: | {{0}}MPa~0,5MPa(OBar~5Bar) |
| Driva: | 1,5~110kw |
| Vätsketemperatur: | 0 grad ~150 grader (32 grader F~302 grader F) |
| Material: | gjutjärn/aluminiumlegering/plast/gummi/PTFE/rostfritt stål, etc. |
| Ansökan: | Den används för att transportera olika frätande och granulära vätskor, speciella vätskor med hög viskositet, flyktiga, brandfarliga och explosiva, mycket giftiga, etc. |

Ett par
membranpump av polypropenNästa
Dubbel membranpumpSkicka förfrågan












