Beskrivning
Tekniska parametrar
Vertikal inline flerstegs centrifugalpump
En vertikal inline flerstegs centrifugalpump är en typ av pump som består av flera pumphjul staplade vertikalt i ett enda hölje. Pumphjulen är sammankopplade med en axel och varje pumphjul tillför energi till vätskan som pumpas. Denna typ av pump används ofta i applikationer som kräver högt tryck och höga flödeshastigheter, såsom vattenreningsverk, gruvdrift och industriella processer
Produktparameter
| Anpassad support | OEM, ODM, OBM |
| Strömkälla | Elektrisk |
| Varumärke | HNYB HNYB |
| Strukturera | Flerstegspump |
| Ansökan | Industriella pannor, industriella verktyg, bevattning och jordbruk, gruvindustri, råvattenintag |
| Ursprungsort | Henan, Kina |
| Driva | 1,1~132kw |
| Kaliber: | Mindre än eller lika med 150 mm |
| Flöde | 1.4~160m³/h |
| Huvud | 10~160m |
| Material | Gjutjärn/duktiljärn/gjutjärn/rostfritt stål |


Produktegenskaper
Vårt företag är en professionell tillverkare som specialiserat sig på produktion. Det är den största flerstegspumptillverkaren i centrala och södra Kina. Den har mer än 30 års produktionshistoria, produktserien har fullständiga specifikationer och ett brett utbud av applikationer.
01
Hög effektivitet och energibesparing
Genom att följa specialiserad produktion har vi unika metoder för val av produktmodeller, formtillverkning och gjutningsprocessen av hydrauliska komponenter.
02
Avancerad processutrustning
För att säkerställa produkternas monteringsprestanda importerade vårt företag avancerad utrustning för rengöring av delar från utlandet, och varje del dekanerades noggrant före den slutliga monteringen.
03
Unik struktur
Installera en O-formad tätningsring på balansringens och pumpens passande yta för att förhindra att högtrycksvatten kommer in i balanskammaren, minska slitaget på balansplattan och förlänga produktens livslängd.
04
Rimligt materialval
Materialet i balansplattan och balansringen kan vara gjorda av ytbeläggning av hårdmetall, legerat stål eller QT600Mn, legerat segjärn enligt olika användarbehov.
Företagsfördel
30 års forskning och utveckling av flerstegspumptillverkare
Ljud produktionsprocess
Företaget har stark styrka, avancerad produktionsutrustning, perfekta detektionsmedel och en grupp av högkvalitativa talanger. Vi producerar ett brett utbud av produkter med kompletta specifikationer.
Betjänar användare brett
Det används i stor utsträckning inom kol, gruvdrift, petroleum, kemisk industri. textil, stadsbyggnad, papperstillverkning, metallurgi, jordbruksbevattning och andra industrier
Komplett kvalitetsledningssystem
Företaget fortsätter att gå framåt. förnyar och utvecklar, har skapat en komplett uppsättning av kvalitetsledningssystem på lång sikt och är utrustad med tekniskt kompetenta installationsdriftsättnings- och eftermarknadsserviceteam för att lindra dina bekymmer.
Stark tillverkningskapacitet
För närvarande tillverkar företaget 26 serier, 280 sorter och mer än 900 specifikationer av pumpprodukter.
Certifieringar
Skapa en heltäckande lösning för effektiv stöldhantering

produktcertifiering

produktcertifiering

produktcertifiering

Verifierad leverantör

Verifierad leverantör

Verifierad leverantör
FAQ
F: VAD ÄR DIN MOQ?
F: Vad är priset på produkten?
F: VILKA ÄR DINA BETALNINGSVILLKOR?
F: VILKA CERTIFIKAT HAR DU?
F: HUR ÄR DET MED GARANTIEN?
F: KAN DU GÖRA OEM-VARUMÄRKE?
F: VAD ÄR LEVERANSTIDEN?
F: ÄR DU EN TILLVERKNING ELLER HANDELSFÖRETAG?
F: HUR BYTER MAN DELAR?
F: KVALITET PÅLITLIG?
F: HUR KÖPER MAN VÅRA PUMPAR?
F: KAN VI BESÖKA FABRIKEN FÖR ATT LÄRA OSS OM PRODUKTIONSPROCESSEN?
F: VILKA LÄNDER HAR DU KUNDER I VÄRLDEN?
Populära Taggar: vertikal inline flerstegs centrifugalpump, Kina vertikal inline flerstegs centrifugalpump tillverkare
Produktparametrar
| Flödeshastighet (Q): | 1.4~160m³/h |
| Huvud(H): | 10~160m |
| Tryck: | {0} 1MPa~1.6MPa(1Bar~16Bar) |
| Driva: | 1,1~132kw |
| Vätsketemperatur: | -20 grad ~150 grader (-4 grad F-302 grad F) |
| Material: | Gjutjärn/ segjärn/gjutjärn/rostfritt stål, etc |
| Ansökan: | Lämplig för trycksättning eller cirkulation av kallt och varmt vatten i höghus, djupa gruvor, brandbekämpningsanläggningar eller liknande vätska. |
Skicka förfrågan












