Beskrivning
Tekniska parametrar
Dubbel membranluftpump
HNYB Kemikalieresistent membranpump är en robust och pålitlig lösning designad för säker överföring av frätande och slipande vätskor. Med ett specialiserat membran som är resistent mot kemiskt slitage säkerställer denna pump optimal prestanda vid hantering av en mängd olika aggressiva kemikalier.
Produktparameter
Dubbel membranluftpump
| Anpassad support | OEM, ODM, OBM |
| Strömkälla | Pneumatisk |
| Varumärke | HNYB |
| Strukturera | Dubbel membranluftpump |
| Ansökan | Industriella pannor, industriella verktyg, bevattning och jordbruk, gruvindustri, råvattenintag |
| Ursprungsort | Henan, Kina |
| Driva | 1,5-110kw |
| Uttagsstorlek | Mindre än eller lika med 100 mm |
| Flöde | 0.5-30m³/ H |
| Huvud | 30-50m |
| Material | Gjutjärn/duktiljärn/gjutjärn/rostfritt stål |
Produktvideo
Produktegenskaper
Vårt företag är en professionell tillverkare som specialiserar sig på produktion. Det är den största flerstegspumptillverkaren i centrala och södra Kina. Den har mer än 30 års produktionshistoria, produktserien har fullständiga specifikationer och ett brett användningsområde.
01
Hög effektivitet och energibesparing
Genom att följa specialiserad produktion har vi unika metoder för val av produktmodeller, formtillverkning och gjutningsprocessen av hydrauliska komponenter.
02
Avancerad processutrustning
För att säkerställa produkternas monteringsprestanda importerade vårt företag avancerad utrustning för rengöring av delar från utlandet, och varje del dekanerades noggrant före den slutliga monteringen.
03
Unik struktur
Installera en O--formad tätningsring på balansringens och pumpens passande yta för att förhindra att vatten med högt- tryck kommer in i balanskammaren, minska slitaget på balansplattan och förlänga produktens livslängd.
04
Rimligt materialval
Materialet i balansplattan och balansringen kan vara gjorda av ytbeläggning av hårdmetall, legerat stål eller QT600Mn, legerat segjärn enligt olika användarbehov.
Företagsfördel
30 års forskning och utveckling av flerstegspumptillverkare
Ljud produktionsprocess
Företaget har stark styrka, avancerad produktionsutrustning, perfekta detektionsmedel och en grupp av-talanger av hög kvalitet. Vi producerar ett brett utbud av produkter med kompletta specifikationer.
Betjänar användare brett
Det används i stor utsträckning inom kol, gruvdrift, petroleum, kemisk industri. textil, stadsbyggnad, papperstillverkning, metallurgi, jordbruksbevattning och andra industrier
Komplett kvalitetsledningssystem
Företaget fortsätter att gå framåt. innoverar och utvecklar, har skapat en komplett uppsättning kvalitetsledningssystem i lång-praxis och är utrustat med tekniskt kompetent installationsdriftsättnings- och efter-serviceteam för att lindra dina bekymmer.
Stark tillverkningskapacitet
För närvarande tillverkar företaget 26 serier, 280 sorter och mer än 900 specifikationer av pumpprodukter.
FAQ
F: VAD ÄR DIN MOQ?
F: VILKA ÄR DINA BETALNINGSVILLKOR?
F: VILKA CERTIFIKAT HAR DU?
F: HUR ÄR DET MED GARANTIEN?
F: KAN DU GÖRA OEM-VARUMÄRKE?
F: VAD ÄR LEVERANSTIDEN?
F: ÄR DU EN TILLVERKNING ELLER HANDELSFÖRETAG?
F: HUR BYTER MAN DELAR?
F: KVALITET PÅLITLIG?
F: HUR KÖPER MAN VÅRA PUMPAR?
F: KAN VI BESÖKA FABRIKEN FÖR ATT LÄRA OSS OM PRODUKTIONSPROCESSEN?
F: VILKA LÄNDER HAR DU KUNDER I VÄRLDEN?
Populära Taggar: dubbelmembran luftpump, Kina dubbelmembran luftpump tillverkare
Produktparametrar
| Flödeshastighet (Q): | 0.5~30m³/h |
| Huvud(H): | 0~ 50m |
| Tryck: | 0MPa~0,5MPa(OBar~5Bar) |
| Driva: | 1,5~110kw |
| Vätsketemperatur: | 0 grader ~150 grader (32 grader F~302 grader F) |
| Material: | Aluminium Ally, polypropen, rostfritt stål, gjutjärn, etc |
| Ansökan: | Den används för att transportera olika frätande och granulära vätskor, speciella vätskor med hög viskositet, flyktiga, brandfarliga och explosiva, mycket giftiga, etc. |
Ett par
Luftdriven membranpumpNästa
Progressiv skruvpumpSkicka förfrågan














