Horisontell ändsug Centrifugalpump
Huvud: 9-80m
Kaliber: Mindre än eller lika med 500 mm
Effekt: vald baserat på vätskans viskositet och specifik vikt
Medeltemperatur: -20 grader ~260 grader (temperatur specificeras)
Material: Gjutjärn/duktiljärn/gjutjärn/rostfritt stål etc.
Beskrivning
Tekniska parametrar
Produktbeskrivning

Horizontal End Suction Centrifugal Pump är en ny generation av energibesparande-och miljövänlig horisontell centrifugalpump som utvecklats av oss själva baserat på den avancerade tekniken för liknande produkter hemma och utomlands och prestandaparametrarna för allmänna centrifugalpumpar. Horizontal End Suction Centrifugal Pump har utmärkt prestanda, hög tillförlitlighet, lång livslängd, rimlig struktur, vackert utseende och är på den ledande nivån i branschen.
Produktparameter
| Anpassad support | OEM, ODM, OBM |
| Strömkälla | Dieselmotor eller elmotor |
| Varumärke | HNYB |
| Strukturera | Enstegs ändsugpump |
| Ansökan | Kemisk industri, oljeraffinering, papperstillverkning, sockerraffinering, livsmedel, läkemedel, syntesfiber och andra industrier. |
| Ursprungsort | Henan, Kina |
| Driva | Väljs utifrån vätskans viskositet och densitet |
| Uttagsstorlek | Mindre än eller lika med 500 mm |
| Flöde | 1.1-1450m³/h |
| Huvud | 9-80m |
| Material | Gjutjärn/duktiljärn/gjutjärn/rostfritt stål mm. |
Produktvideo
Strukturella egenskaper

Produktegenskaper
Horisontella -sugcentrifugalpumpar används i industriell och urban vattenförsörjning och dränering, hög-hustryckvattenförsörjning, trädgårdssprinklerbevattning, brandförstärkning, långa-transporter, HVAC-kylcykel, badrum och annan varm- och kallvattencirkulation och utrustningsmatchning.

Produktcertifiering

ISO 9001

ISO14001

ISO45001

CE produktcertifiering

EAC-produktcertifiering

Verifierad leverantör
Vår adress
Zhaogang Industrial Park, Fengqiu, Xinxiang, Henan, Kina
WhatsApp-nummer
+86 158 3619 1545
E-e-post
sales@hnybpumps.com

FAQ
01. VAD ÄR DIN MOQ?
02. VILKA ÄR DINA BETALNINGSVILLKOR?
03. VILKA CERTIFIKAT HAR DU?
04. ÄR DU EN TILLVERKNING ELLER HANDELSFÖRETAG?
05. KAN DU GÖRA OEM-VARUMÄRKE?
06. VAD ÄR LEVERANSTIDEN?
Populära Taggar: horisontell slut sug centrifugalpump, Kina horisontell slut sug centrifugalpump tillverkare
| Flödeshastighet: | 1.1-1450m ³/ H |
| Huvud: | 9-80m |
| Kaliber: | Mindre än eller lika med 500 mm |
| Driva: | väljs baserat på vätskans viskositet och specifika vikt |
| Medeltemperatur: | -20 grader ~120 grader (temperatur specificeras) |
| Material: | Gjutjärn/duktiljärn/gjutjärn/rostfritt stål mm. |
| Tillämpningsomfång: | Används i stor utsträckning för att leverera och transportera rent vatten och andra vätskor med fysiska och kemiska egenskaper som liknar rent vatten, byggnadsvattenförsörjning, förstärkning av vattenledningsnät, industriell och urban vattenförsörjning och dränering; bensin, diesel, fotogen och andra petroleumprodukter eller vätskor med frätande eller speciella kemiska egenskaper |
Skicka förfrågan










