Beskrivning
Tekniska parametrar
Högtrycksvattenmotor Centrifugalpump
En högtrycksvattenmotorcentrifugalpump är en anordning som använder centrifugalkraft för att driva flytande material till höghastighetsflöde. Denna centrifugalpump är en liten, lätt, lätt att flytta pump som är lämplig för högtryckshydrauliskt arbete. Används i stor utsträckning inom avloppsrening, varvs- och marinteknik, vattenverk, petrokemi, metallurgi, stål, kemisk industri, konstruktion, kolgruvor, brandskydd och andra områden.
Produktparameter
| Anpassad support | OEM, ODM, OBM |
| Strömkälla | Elektrisk |
| Varumärke | HNYB |
| Strukturera | Flerstegspump |
| Ansökan | Industriella pannor, industriella verktyg, bevattning och jordbruk, gruvindustri, råvattenintag |
| Ursprungsort | Henan, Kina |
| Driva | 3-1600kw |
| Uttagsstorlek | Mindre än eller lika med 300 mm |
| Flöde | 3.7-1350m³/ H |
| Huvud | 50-1800m |
| Material | Gjutjärn/duktiljärn/gjutjärn/rostfritt stål |
Produktegenskaper
Horisontella flerstegs centrifugalpumpar har egenskaperna hög effektivitet, brett prestandaområde, säker och stabil drift, låg ljudnivå, lång livslängd, enkel installation och underhåll etc. Denna typ av pump används främst för att transportera rent vatten eller andra vätskor med fysiska och kemiska egenskaper som liknar vatten. Den är lämplig för en mängd olika ändamål, såsom vattenförsörjning och dränering av urbana höghus och brandvatten, vattenförsörjning och dränering av fabriker och gruvor, långväga vattentransporter, etc.
01
Hög effektivitet och energibesparing
Genom att följa specialiserad produktion har vi unika metoder för val av produktmodeller, formtillverkning och gjutningsprocessen av hydrauliska komponenter.
02
Avancerad processutrustning
För att säkerställa produkternas monteringsprestanda importerade vårt företag avancerad utrustning för rengöring av delar från utlandet, och varje del dekanerades noggrant före den slutliga monteringen.
03
Unik struktur
Installera en O-formad tätningsring på balansringens och pumpens passande yta för att förhindra att högtrycksvatten kommer in i balanskammaren, minska slitaget på balansplattan och förlänga produktens livslängd.
04
Rimligt materialval
Materialet i balansplattan och balansringen kan vara gjorda av ytbeläggning av hårdmetall, legerat stål eller QT600Mn, legerat segjärn enligt olika användarbehov.
Företagsfördel
30 års forskning och utveckling av flerstegspumptillverkare
Ljud produktionsprocess
Företaget har stark styrka, avancerad produktionsutrustning, perfekta detektionsmedel och en grupp av högkvalitativa talanger. Vi producerar ett brett utbud av produkter med kompletta specifikationer.
Betjänar användare brett
Det används i stor utsträckning inom kol, gruvdrift, petroleum, kemisk industri. textil, stadsbyggnad, papperstillverkning, metallurgi, jordbruksbevattning och andra industrier
Komplett kvalitetsledningssystem
Företaget fortsätter att gå framåt. förnyar och utvecklar, har skapat en komplett uppsättning av kvalitetsledningssystem på lång sikt och är utrustad med tekniskt kompetenta installationsdriftsättnings- och eftermarknadsserviceteam för att lindra dina bekymmer.
Stark tillverkningskapacitet
För närvarande tillverkar företaget 26 serier, 280 sorter och mer än 900 specifikationer av pumpprodukter.
Certifieringar
Skapa en heltäckande lösning för effektiv stöldhantering

produktcertifiering

produktcertifiering

produktcertifiering

Verifierad leverantör

Verifierad leverantör

Verifierad leverantör
FAQ
F: VAD ÄR DIN MOQ?
F: Vad är priset på produkten?
F: VILKA ÄR DINA BETALNINGSVILLKOR?
F: VILKA CERTIFIKAT HAR DU?
F: HUR ÄR DET MED GARANTIEN?
F: KAN DU GÖRA OEM-VARUMÄRKE?
F: VAD ÄR LEVERANSTIDEN?
F: ÄR DU ETT TILLVERKNINGS- ELLER HANDELSFÖRETAG?
F: HUR BYTER MAN DELAR?
F: KVALITET PÅLITLIG?
F: HUR KÖPER MAN VÅRA PUMPAR?
F: KAN VI BESÖKA FABRIKEN FÖR ATT LÄRA OSS OM PRODUKTIONSPROCESSEN?
F: VILKA LÄNDER HAR DU KUNDER I VÄRLDEN?
Populära Taggar: högtrycksvattenmotor centrifugalpump, Kina högtrycksvattenmotor centrifugalpump tillverkare
Produktparametrar
| Flödesintervall: | 3.7~1350m³/h |
| Huvud: | 50~1800m |
| Kaliber: | Mindre än eller lika med 300 mm |
| Driva: | 3~1600kw |
| Medeltemperatur: | -20 grad ~150 grader (måste förklara om det är högre än 80 grader) |
| Material: | Gjutjärn/duktiljärn/gjutjärn/rostfritt stål mm. |
| Tillämpningsområde: | Transport av rent vatten eller speciella vätskor som inte innehåller eller innehåller en liten mängd fasta partiklar, främst för industriell, gruvdrift och stadsvattenförsörjning och dränering, trycksatt vattenförsörjning för höghus, trädgårdssprinklerbevattning, brandtrycksättning, lång- distansvattenleverans, värme, badrum och annan varm- och kallvattencirkulation trycksättning och utrustningsstöd mm. |
Skicka förfrågan













