Centrifugalpump dubbelsug
Huvud(H):10-260m
Tryck: 0.1MPa-2.6MPa(1Bar-26Bar)
Kaliber: Mindre än eller lika med 1200 mm
Effekt: 11-2240kw
Medeltemperatur: -20 grader -150 grader (-4 grader F-482 grader F) (över 80 grader, vänligen specificera)
Material: Gjutjärn/duktiljärn/gjutjärn/rostfritt stål
Beskrivning
Tekniska parametrar
Produktbeskrivning

Dubbelsug med centrifugalpump (även känd som pump med delat hölje) är en horisontell enstegs centrifugalpump med dubbelsug i ett-hölje. Den används för att transportera rent vatten och icke-frätande (eller svagt frätande) vätskor och vätskor med fysiska och kemiska egenskaper som liknar vatten. Den är lämplig för medeltemperaturer på -20 grader -150 grader (om högre än 80 grader, vänligen ange). Det används ofta i vattenförsörjning och dränering, översvämningsdränering, bevattning av jordbruksmark och olika vattenskyddsprojekt i fabriker, gruvor, städer och kraftverk.
Produktparameter
| Anpassad support | OEM, ODM, OBM |
| Strömkälla | Dieselmotor |
| Varumärke | HNYB |
| Strukturera | Dieselmotor vattenpump |
| Ansökan | Industriella pannor, industriella verktyg, bevattning och jordbruk, gruvindustri, råvattenintag |
| Ursprungsort | Henan, Kina |
| Driva | 11-2240kw |
| Uttagsstorlek | Mindre än eller lika med 1200 mm |
| Flöde | 50-18000m³/ H |
| Huvud | 10-260m |
| Material | Gjutjärn/duktiljärn/gjutjärn/rostfritt stål |
Produktvideo
Strukturella egenskaper

Strukturella egenskaper
Axialt dubbelsugpumphus:Höljet är axiellt delat med inline sug- och utloppsmunstycken i det nedre höljet. Denna design gör det enkelt att ta bort det övre höljet och de roterande delarna utan att störa motorn och rören.
Dubbel volut:Delade pumpar som producerar höga tryckhöjder har dubbla voluter som minskar radiella krafter, säkerställer minimal axelavböjning och låga lagerbelastningar.
Utformning av lager-till-:Axelavböjningen är liten på grund av lager-till-designen.
Bär ringar:Pumphusets slitringar är lätta att byta ut och skyddar pumphuset från pumphjulsslitage. Totala driftskostnader minimeras.
Tätningsflexibilitet:Dubbla sugpumpar kan tätas med antingen en packbox eller en mängd olika mekaniska tätningar.

Produktcertifiering

ISO 9001

ISO14001

ISO45001

CE produktcertifiering

EAC-produktcertifiering

Verifierad leverantör
Vår adress
Zhaogang Industrial Park, Fengqiu, Xinxiang, Henan, Kina
WhatsApp-nummer
+86 158 3619 1545
E-e-post
sales@hnybpumps.com

Populära Taggar: centrifugalpump dubbelsug, Kina centrifugalpump dubbel sug tillverkare
Produktparametrar
| Flöde(Q): | 50-18000m³/ H |
| Huvud(H): | 10-260m |
| Tryck: | 0.1MPa-2.6MPa(1Bar-26Bar) |
| Kaliber: | Mindre än eller lika med 1200 mm |
| Driva: | 11-2240kw |
| Medeltemperatur: | -20 grader -150 grader (-4 grader F-482 grader F) (över 80 grader, vänligen specificera) |
| Material: | gjutjärn/duktiljärn/gjutjärn/rostfritt stål m.m |
| Tillämpningsomfång: | S-typ dubbel sugpump är en horisontell enpolig dubbelsug horisontell delad centrifugalpump utvecklad av vår fabrik. Det är en effektiv och energibesparande-produkt lämplig för industriella och urbana vattenförsörjnings- och avloppspumpar. Den kan användas som en dränerings- eller vattenförsörjningspump för fabriker, städer, kraftverk, vattenvård, petroleum, ingenjörsindustri och andra industrier. Den kan också användas för jordbruksbevattning och andra industrier. |
Ett par
Dubbelsug elektrisk vattenpumpSkicka förfrågan










